Drobečková navigace

Úvod > Obec Křenovice > Aktuality > Floria Kroměříž

Floria KroměřížDatum konání:
25.8.2016
Datum ukončení:
28.8.2016

Dovolte nám, aby jsme vás touto cestou pozvali na celostátní prodejní výstavu Floria LÉTO 2016. Jedná se již o 40. ročník, který se uskuteční 25. – 28. srpna 2016 na výstavišti Floria Kroměříž.

Tématem letní výstavy je Květinová galerie. Záplava letních květin orámuje unikátní výstavu fotografií známých českých osobností, které pro charitu nafotily snímky s miminky. Na fotografiích bude k vidění například Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Ondřej Brzobohatý, Iva Kubelková, Marta Jandová, Petra Kvitová a další.

Galerie dále nabídne umělecká díla sochařů, sklářů a malířů, které doplní stovky květinových aranží.

Ztvárnění "Květinové galerie" bude tvořeno ze stovek odrůd řezaných květin vrcholného léta, které na výstavu dodají čeští zahradníci. Především se jedná o lilie, jiřiny, mečíky či růže. Nebudou chybět kaktusy, trvalky, vodní rostliny, okrasné keře či bylinky. Celý prostor si můžete vychutnat při posezení v naší cukrárně.

Novinkou letošního ročníku bude květinová expozice i mimo areál výstaviště Floria, kdy vyzdobíme kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži, který patří k nejkrásnějším barokním památkám na Moravě.

 

Kromě tradičního prodeje přísad, květin, ovocných a okrasných stromů a keřů, zahradní techniky a dalších potřeb pro zahradu, je pro Vás připraven bohatý kulinářský a kulturní doprovodný program.

25. 8. 2016 Moravská veselka

26. 8. 2016 Straňanka

27. 8. 2016 Jakub Smolík

28. 8. 2016 Vlasta Horváth

 

Výstaviště Floria je novým moderním areálem, který nabízí veškerý komfort. Areál je bezbariérový, jsou v něm 2 restaurace, parkovací místa pro 1 000 automobilů, ukázky různých typů zahrad. Velká část areálu je krytá, takže si můžete pohodlně nakoupit i za nepříznivého počasí.

V případě, že pořádáte zájezd, můžete využít naši nabídku zlevněného vstupného. Zájezdy, které se nahlásí do 19. 8. 2016 na emailu hornanska@vystavistefloria.cz získají jednotné vstupné 70,- Kč/osobu starší 15 let a zajištění parkovacího místa pro autobusy. Navíc parkování autobusů je v pracovní dny zdarma.

Více informací najdete na www.vystavistefloria.cz

 

2016_08_25-26 - floria koměříž.jpg