Křenovice
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Předvánoční besídka ZŠ a MŠ Křenovice

Předvánoční besídka ZŠ a MŠ KřenoviceDatum konání:
16.12.2014

Předvánoční besídka ZŠ a MŠ Křenovice

V úterý 16. prosince 2014 si připravila naše škola a školka velmi pěkné vystoupení na předvánoční besídce. Do kulturního domu přišel velký počet diváků a nejprve shlédli nejmenší děti z mateřské školky a jejich pohybový a hudební um. Je s podivem a ctí vedení a výchovy ve školce, že děti spolu dokáží tak pěkně zpívat, tančit, přednášet básničky a celý program secvičit.Následovaly ukázky žáků ze ZUŠ Kojetín, kteří mají výuku v naší škole na flétny a klávesy.
Vrcholem večera bylo divadelní představení žáků základní školy. Nejprve nás nechali zmást úvodní písní, která ukazovala na pohádku O Popelce. Hudba ztichla, opona se rozevřela a podívaná začala. Byli jsme vtaženi do děje modernizované pohádky To, co mají děti nejvíc rády nad zlato (Čokoláda nad zlato). Projev královského páru a jednotlivých dcer byl velmi osobitý a výrazný. Humorný scénář vyvolával u diváků výbuchy smíchu. Ono například budoucí královský ženich jako sportovní rybář, to nenechá člověka bez polechtání bránice. Je třeba zmínit také úžasné povzdechy dvorních dam Herecké výkony byly na úrovni a celková choreografie působila vkusně.Za úspěchem představení jistě stojí jak talent účinkujících, tak režiséra. Závěrem vystoupila děvčata s taneční sestavou, kterou si sama vymyslela a nacvičila. Dle slov paní ředitelky nikdo z dospělých nevěděl, co je čeká, protože děvčata nacvičovala zcela samostatně a navrhla si i oblečení. Podařilo se jim všechny mile překvapit. Je potěšitelné, že kulturní úroveň se v naší obci již po několik let zvedá působením našich dětí. Připomínám, že po roce 1989 byl provoz školy naštěstí znovu obnoven. Personál školy a děti za to svým přístupem mimoděk projevují vděčnost.

Jan Hrušák


25. 1. Miloš

Zítra: Zora

Aktuality

Rozpočtové opatření č.25-2019.pdfNový mapový portál

GEO Morava - pomocí
tohoto portálu je možné
okamžitě a online přistupovat
ke katastrálním datům.

Geomorava-banner.jpg

mapka_cr.gif

 MAS Střední Haná o.p.s.

mas_logo_clear.png

Obecní veselice

Obecní veselice

Cyklovýlet

Cyklovýlet

 

2019_10_21 - titulka_prubezna_aktualita.jpg

Projekt „Rekonstrukce přechodu přes silnici I/47“ byl realizován prostřednictvím MAS Střední Haná v rámci realizace SCLLD.

 

Návštěvnost stránek

121749