Drobečková navigace

Úvod > Obec Křenovice > Aktuality > Nouzový stav

Nouzový stavPondělní stav mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví již neplatí, jelikož vláda s účinností od pátku 26. listopadu 2021 vyhlásila nouzový stav, na který jsou navázána četná krizová opatření stanovující v mnoha ohledech odlišná pravidla pro hromadné akce včetně vánočních trhů, než jaká platila doposud.

 

Hromadné akce:

Na hromadných akcích se za splnění určitých podmínek může nadále na jednom místě vyskytovat současně 100 osob (oproti dosavadnímu 1000 osob) bez rozlišení na venkovní a vnitřní prostory, tyto počty se však vztahují pouze na akce, kde tyto osoby budou schopny doložit podstoupené očkování anebo prodělané onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech. Jinak se uplatní omezení, které umožňuje přítomnost nejvýše 20 osob na jednom místě. Nadále není až na výjimky možné prokazovat bezinfekčnost PCR testy, ty jsou akceptovány jen u osob mladších 18 let nebo u osob, které se nemohou podrobit očkování pro kontraindikaci.

Zmíněné omezení je však obecného charakteru, pro spoustu akcí nadále platí celá řada výjimek či odlišných úprav, k nimž patří svatby či pohřby, zasedání orgánů veřejné moci a právnických osob, shromažďování, sportování, koncerty, divadelní a filmová představení atd., ve všech případech však platí stejné omezení ohledně prokazování bezinfekčnosti.

Zřejmě nejzásadnější změnou je zákaz vánočních trhů (vyjma prodeje stromků, chvojí, jmelí a ryb). Rozsvěcení vánočních stromů sice může teoreticky proběhnout, avšak velice omezeném režimu a s maximálně 100 účastníky.

 

______________________________________________________________________________________________________

 

V souvislosti s tímto opatřením Obec Křenovice oznamuje občanům,
že z důvodu neustále se zhoršující epidemiologické situace a návazných doporučení vlády ČR,
hejtmanství a lékařských organizací,
se letošní akce Rozsvěcení stromečku
a tradiční Vánoční besídka Základní a Mateřské školy Křenovice,
neuskuteční
.

Děkujeme za pochopení.