Drobečková navigace

Úvod > Obec Křenovice > Spolky a kluby > TJ Sokol Křenovice

TJ Sokol Křenovice

TJ Sokol Křenovice

Křenovická Sokolská jednota, stejně jako jednoty v Němčicích nad Hanou a v Uhřičicích, vznikl na popud kojetínského Sokola jako mateřské jednoty v době první republiky. V současnosti je činnost sokolské jednoty minimální.

Fotbalový oddíl

Fotbal byl založen v Křenovicích v roce 1934 jako SK Křenovice. Sportovní klub činný do roku 1949, kdy byla jeho činnost pro nedostatek hráčů pozastavena. K obnovení činnosti došlo v r. 1956 pod novým názvem Sokol Křenovice(není totožné se Sokolem jako sokolskou jednotou) a od této doby funguje dodnes. V současnosti je v Křenovicích 45 registrovaných fotbalistů, aktivních kolem 15. Hrají muži, dorost a žáci kopou v okolí, hlavně v Měrovicích, dále v Uhřičicích apod.
Hřiště bylo původně (1924-1945) za kulturním domem "na place pro mlátičku", v letech 1945 - 1949 se hrál fotbal v obci na různých místech. V roce 1956 byla činnost zahájena opět za kulturním domem. Prostor pro současné hřiště byl získán v roce 1959, v tomto roce byly vysazeny topoly kolem hřiště, objekt šaten byl postaven o 2 - 3 roky později svépomocí členů oddílu z materiálu z bouraček apod.

 

Z historie TJ Sokol Křenovice: 

Historie TJ Sokol Křenovice

 

Aktuální rozpis sezony - jaro 2017:

rozpis_jaro_2017_s_logem (1).jpg

 více na: www.sokol-krenovice.webnode.cz