Drobečková navigace

Úvod > Obec Křenovice > Spolky a kluby > DS Smotaná hadice Křenovice

DS Smotaná hadice Křenovice

Divadelní soubor Smotaná hadice založily členky místní hasičské jednoty (Emilie Vránová, Martina Večerková, Ivona Židlíková, Hana Buchtová, Jana Hrušáková, Ilona Pospíšilová, Alena Nováková, Kamila Pospíšilová, Alice Vránová, Alena Navrátilová, Veronika Pospíšilová a Martin Večerka) v dubnu 2007. Ke spolupráci pozvaly studenty gymnázia Jakuba Šírka a Hanu Hásovou jako scénáristy a režiséry a Zdeňka Nováka - osvětlovače a zvukaře z Kojetína.

První premiérou, inspirovanou scénářem Formanova filmu, byla dne 18. ledna 2008 autorská hra Jakuba Šírka a Hany Hásové: Rozpalme to, má panenko, režie J. Šírek a H. Hásová, hudba Zd. Novák. S touto inscenací se soubor zúčastnil Hanáckého divadelního máje v Němčicích n. H., kde získala nominaci na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou 2008, kde byla udělena cena poroty DS Smotaná hadice z Křenovic za kolektivní přínos inscenaci hry.
Práva hrát tuto inscenaci získal soubor přímo od Miloše Formana, který jim 4. září 2008 napsal: "Milá paní Vránová, podíval jsem se na video vašeho představení a jsem z toho dojatej. Co se mne týče můžete to hrát kdekoli, kdykoli. Moc vás všechny zdravím Miloš Forman"

V roce 2012 nastudoval soubor vojenskou komedii na motivy divadla Sklep: Křenovické mlýny v režii Hany Hásové. Účast na KP Hanácký divadelní máj v Němčicích nad Hanou přinesla ceny Aleně Navrátilové za postavu vojína Šimáka a Emilii Vránové za postavu podplukovníka Malíka, čestná uznání Janě Hrušákové za postavu vojína Housky a Haně Svačinové za postavu poručíka Horáčka.

V roce 2015 spolek úspěšně a za plné podpory křenovického publika odpremiéroval inscenaci Viliama Klimáčka: Nízkotučný život. Režie se ujal Jakub Šírek a Hana Svačinová. Na KP Hanácký divadelní máj v Němčicích nad Hanou udělila odborná porota čestné uznání Haně Svačinové za roli Anity a souboru za dramaturgickou volbu a úpravu hry a cenu Martině Večerkové za roli Kristy, zároveň inscenaci doporučila na 4. místě na NP Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou 2015.

Aktuální informace naleznete přímo na internetových stránkách DS Smotané hadice Křenovice na stránce: http://smotanahadice.cz/.